Klub

Jezdecký klub Voleveč, z.s.

Při statku funguje Jezdecký klub Voleveč, z.s., který v současné době čítá okolo šedesáti členů, z toho cca třicet dětí. Kromě celoroční pravidelné docházky pro děti z našeho klubu o letních prázdninách každoročně pořádáme týdenní soustředění, kde děti své jezdecké dovednosti, získávané během celého školního roku, upevní a rozvinou. JK Voleveč, z.s. každoročně pořádá skokové i drezurní hobby závody. Členové našeho klubu nás již dlouhodobě úspěšně reprezentují v rámci národních závodů v soutěžích skokových, drezurních i spřežení.


Podmínky a povinnosti člena klubu

  • členství v Jezdeckém klubu Voleveč, z.s.
  • platba členských příspěvků
  • platba příspěvků ČJF
  • pravidelná docházka (viz možnosti docházky do klubu)
  • povinná víkendová služba 1x/pololetí (oba dny)
  • pomoc ve stáji a okolo koní během každé návštěvy
  • pomoc před a v průběhu klubových akcí
  • doložení potvrzení od lékaře (pouze u dětí, platí 2 roky)
  • u dětí je členství v klubu určeno pouze pro děti z ORP Votice

Naše cíle a doporučení

Naším cílem je naučit děti základy jízdy na koni, tj. korektní sed a samostatné vedení koně ve všech chodech, a základní péči o koně, zahrnující pomoc okolo stáje, mistování boxů, krmení, čištění koní a správné vodění koní. U koní se děti učí samostatnosti, zodpovědnosti, pokoře a nápomocnosti druhým. Dalším z našich cílů je, aby děti efektivně trávili volný čas na čerstvém vzduchu.

Dětem, které s koňmi začínají nebo se jezdectví chtějí věnovat rekreačně doporučujeme docházku 1x týdně, pro ty kdo chtějí jezdit více a chtějí u koní trávit více času doporučujeme docházku 2x týdně.

Pokročilejším členům našeho klubu je umožněn pronájem koně, který se odvíjí od aktuální nabídky koní vhodných k pronájmu a na individuální dohodě s trenérem, zda je dítě ve fázi výcviku, kdy se zvládne o pronajmutého koně postarat. V případě pronájmu koně lze uvažovat o systematické přípravě na závody nebo složení ZZVJ.

Další možnosti

O letních prázdninách pro naše členy pořádáme týdenní jezdecké soustředění za zvýhodněnou cenu oproti standardnímu ceníku nabídek jezdeckých kurzů. Přihlásit se můžete níže.

V případě zájmu o více jezdeckých lekcí lze na základě dohody dokoupit lekce dle našeho standardního ceníku nebo se zúčastnit některého z našich jezdeckých kurzů

Dokumenty

Kontakty a informace o volných místech

Docházka 1x týdně

Pondělí 14:30-17:00: Natálie Veverková (608 582 153)/3 MÍSTA!

Pondělí 15:30-18:00: Hana Holá (739 537 772)/1 MÍSTO!

Středa 15:00-17:30: Hana Holá (739 537 772)/3 MÍSTA!

Docházka 2x týdně

Úterý a čtvrtek 15:00-18:00: Magdaléna Křížová (608479743)


Soustředění 2024

Termín: 4.8.-10.8.2024

Pouze pro členy Jezdeckého klubu Voleveč, z.s.

V případě, že Vám nevyhovuje tento termín, může se náš člen zúčastnit i jiného z našich letních jezdeckých kurzů za zvýhodněnou cenu (výše slevy bude upřesněna). 

Přihláška

Přílohy

Lékařské potvrzení lze použít vlastní, na konci kurzu jej vracíme (platí 2 roky).